Farsi  

.


نام: اصغر

تاريخ تولد: 1316/01/01

محل تولد: ملایر

عنوان: معاونت لشکر 28 پیاده کردستان

نام خانوادگي: حاتمی

نام پدر: رضا حسین

تاريخ شهادت: 17/06/1360

محل شهادت: کردستانوصیت نامه:

شهید امیر سرلشگر اصغر حاتمی سال 1316 درشهرستان ملایر، چشم به جهان گشود.

دوران کودکی خود را در همین شهر به پایان رسانید. ایشان پس از اخذ دیپلم از طریق کنکور وارد دانشکده افسری نیروی زمینی ارتش شد و در شهرهای مختلف به خدمت مشغول شد.

شهید اصغر حاتمی در زمانی که گروهکها، کوس جدایی کردستان را از ایران سر داده بودند، به دستور سرلشکر شهید فلاحی به کردستان اعزام شد و در آرام کردن کردستان نقش مؤثری داشت، سپس به معاونت تیپ 3 لشکر 28 پیاده کردستان، منصوب و پس از مدتی برابر مصالح خدمتی به فرماندهی دژبان لشکر 28 پیاده کردستان و سپس به سمت فرماندهی پشتیبانی لشکر، رئیس ستاد، معاونت لشکر 28 پیاده کردستان منصوب شد.

انضباط و ایمان او به ایران و انقلاب اسلامی در برگ برگ سوابق خدمتی نام برده مشهود است، به طوری که در بحبوحه جنگ و در شرایطی که یک لحظه غفلت، ضرر و زیان بزرگی به نیروهای ارتش اسلام می زد، این شهید گرانقدر حتی یک ساعت نیز ترک سنگر مقاومت و ایثار ننموده و همواره مشغول به خدمت مقدس سربازی و خدمات مردمی و صادقانه بود.

شهید اصغر حاتمی، درس شهادت، ایثار، استقامت و پایداری را همراه سایر فرماندهان خود، از جمله شهید فلاحی، صیاد شیرازی، نصرت زاده و سایر عزیزان و جان بر کفان گمنام در اوایل انقلاب، در محضر امام کبیر و منجی ملت ایران، فرا گرفته و از بدو انقلاب اسلامی، ایمان راسخ ارتشیان وفادار به ملت، اسلام و میهن عزیز را نشان داده و جان شیرین خود را وقف پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمودند.

مدیریت و تعهد ایشان به گونه ای بود که در شرایط خاص آن زمان، بسیاری از مسئولیت های فرماندهی لشکر، توسط سپهبد سر افراز صیاد شیرازی به نام برده، واگذار می گردید.

از آن جا که عاشقان و شیفتگان مکتب حسینی، کمتر در بستر می میرند، او نیز همانند خود صیاد شیرازی، به علت بمب گذاری توسط منافقین کوردل از خدا بی خبر در اتاق جنگ لشگر 28 پیاده کردستان مورخه 1360/06/17،در سن 44 سالگی شربت شهادت را نوشید و با نثار خون خود، درخت پر ثمر انقلاب اسلامی ایران را در جبهه های حق علیه باطل آبیاری نمود.

 
آمار سايت 
  
 Free Page Rank Tool